view_headline close

Başkan Mustafa Yılmaz’dan”15 Temmuz Mesajı”

Doğu Karadeniz Sağlık Turizmi Derneği Başkanı Mustafa Yılmaz 15 Temmuz Milli birlik beraberlik günü mesaj yayınladı.

15 Temmuz Destanı: Kayıtsız şartsız demokrasi FETÖ’cü 15 Temmuz hain darbe girişiminin dördüncü yıldönümünde yaşananlar unutulmadı. 15 Temmuz halkın yeniden ayağa kalkmak için verdiği mücadelenin adı oldu. O gecenin kahramanları yani Türk Milleti, ülkesine ve birliğine sahip çıktı. Askeriyle, polisiyle, gazetecisiyle darbe püskürtüldü.

Türkiye bugün demokrasiye olan bağlılığını bir kez daha gösterecek 15 Temmuz şehitlerini anacak. Türkiye 15 Temmuz 2016’da, Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) içindeki Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) mensubu bazı generallerin ve askeri personelin içinde olduğu darbe girişimiyle karşı karşıya kaldı. İhanet girişimi halkın sokağa çıkması ve TSK içindeki çoğunluğun destek vermemesi üzerine akamete uğradı. Bu cunta girişiminin bilançosu ise çok ağır oldu.

Türkiye’nin hainlere karşı verdiği 15 Temmuz mücadelesinde 251 kişi şehit oldu, 2196 vatandaşımız ise yaralandı. O karanlık gecede FETÖ’cü pilotların  kullandığı F-16 uçakları Güneydoğu’nun dağlarında PKK’lı teröristler için bile bu kadar acımasız olmamıştı.

15 TEMMUZ DESTANI YAZILDI Yani bize ait olan uçaklar bize karşıydı o gece. Türkiye’nin başkentinde darbecilerin kontrolündeki iki uçak kendilerine engel olabileceğini düşündükleri Polis Özel Harekât’a bombalar yağdırdı ve 51 yiğit vatanı için canını feda etti.

Cumhurbaşkanlığı Sarayı önünde toplanan vatandaşlar da Meclis binası da bombalandı. Ancak o gece demokrasi kazandı. Tankın önüne yatanlar, kuşunlara göğüs açanlar, İstanbul, Ankara başta olmak üzere tüm Türkiye darbeci hainlere direndi ve 15 Temmuz destanı yazıldı.

Bu vatan toprağın kara bağrında, sıra dağlar gibi duranlarındır. Bir tarih boyunca, onun uğrunda, kendini tarihe verenlerindir. Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır. Toprak, eğer uğrunda ölen varsa vatandır. Tüm şehitlerimizin Ruhu şad olsun.