view_headline close

Başkan Yılmaz”El Birliği İle Bu İlletten Kurtulalım”

Doğu Karadeniz Sağlık Turizmi Derneği Başkanı Mustafa Yılmaz koronavirüs illetinden toplum olarak topyekün mücadele ederek kurtulabiliriz.

Yılmaz;Eski yılların ford minübüsleri ile dolmuşçuluk yapılan Trabzon’da 10 kişi yolcuyu adeta içice,nefes nefese oturmasına izin veren ve otobüslerin tıklım tıklım dolu olmasına izin veren İl hıffızsıha kurulu bunlara neden müsade ediyor.Anlamış değilim.

Türkiye’de diğer çoğu illerde dolmuş modernizasyonu bizimkilerden daha lüks ve büyük olması unutulmuş olmalı ki burada kendi ilimizde önlem alamıyoruz.Bunlarda sayıyı düşürmek çok mu zor? değil tabi ki.madem o esnafı da düşüneceğiz o zaman dolmuşlara mazot desteği verelim,otobüslerde sayıyı azaltalım yani vatandaşlara karşı sosyal sorumluluğumuzu getirelim,ondan sonra kendimizi düşünelim,kentimizi düşünelim.

EL BİRLİĞİ İLE KURTULALIM  Bu kampanya çok güzel fakat vatandaşlara karşı sosyal sorumlulukları yerine getirseydik daha güzel olmazmıydı.

Şehirde bir sürü polisimiz var bol bol kalabalık alanlarda denetim yaptıralım,dolmuş sayılarını denetletelim,otobüsleri denetletelim,maske ve dezenfekte kontrolü yapalım gerekirse bizlerde takviyede bulunalım hep beraber el birliği ile bu illet mikropdan kurtaralım.