view_headline close

Başkan Yılmaz”Eski Minübüs Dolmuşlar Koronaya Davetiye Çıkartıyor”

Doğu Karadeniz Sağlık Turizmi Derneği Başkanı Mustafa Yılmaz; Pandemi süreci boyunca alınan tedbirlerinin vatandaşlarımız tarafından uyulmadığı görünmekte bu da vakaların artmasına sebeb olduğu görünmektedir.

Türkiye Cumhuriyeti Devletinin vatandaşların uyması gereken kurallar ile ilgili almış olduğu tedbirlere malesef düğünlerde,eğlencelerde bilhassa kalabalık,maskesiz ve havasız ortamlarda bulunan vatandaşlar tarafından kurallara uyulmadığı için vakaların seyrinde hızlıca aşağıya doğru azalma yapamamaktayız.

Yine İçişleri Bakanlığının toplu taşıma genelgesine göre maskeli seyahat edebilme kuralına çoğu vatandaşımızın uyduğu fakat;toplu taşımada otobüslerin ayakta dahi içiçe yolcu aldıkları görülmekte ve dolmuş minübüslerin özellikle Trabzon ve buna benzer dolmuşlarında yenilik yapmayan illerimizde standartlara uygun olmayan içiçe 10 kişilik eski ford minübüslerin taşımacılık yaptığı bu da vakaların seyrinde düşüş yerine artış olmasının en büyük sebeplerindedir.

Buradan İllerdeki koordinasyon kurullarının bu olayları gözden geçirmesini gerekirse en önemli problem olan otobüs ve dolmuş sayılarında ciddi kısıtlamalar getirmesini vatandaşlarımızın sağlığı için  rica ediyoruz.