view_headline close

DAHA FAZLA TURİST


Turizmin Güçlü Yarınları için Geleceğini Planlayan Gençler Projesi’nin açılışı yapıldı

Doğu Karadeniz Sağlık Turizmi Derneği (DOKASAT) tarafından düzenlenen Gençlik ve Spor Bakanlığının da desteklediği “Turizmin Güçlü Yarınları için Geleceğini Planlayan Gençler Projesi”nin açılışı yapıldı. Trabzon’da bir otelde düzenlenen açılış töreninde konuşan DOKASAT Başkanı Mustafa Yılmaz, projeye katılacak kişilere 3 ay boyunca çeşitli konularda uzmanlar tarafından eğitim verileceğini söyledi.

Gerekli Alt Yapıyı Sağlayacağız

Yılmaz, sağlık turizmi ve aracılık hizmetleri konusunda panel düzenlediklerini belirterek, “Özellikle 20 ile 35 yaş arasındaki yüz kişiye liderlik, turizm İngilizcesi, diksiyon, doğa, kariyer planlama, sağlık turizmi, toplumda cinsiyet duyarlılığı gibi konularda eğitimler vereceğiz. ” dedi.

İl Sağlık Müdürü Hakan Usta da 2018 yılında Trabzon’da 16 bin 888 turistin sağlık hizmeti aldığını, kamu hastanelerine 1 milyon 212 bin 887 lira ödeme yaptıklarını vurguladı. Ayvazoğlu, 2018 yılında Trabzon’a 575 bin 795 yabancı turistin geldiğine işaret ederek, “2019 yılında hedefimiz en azından 1 milyona çıkıp şehrimizde turistleri ağırlayabilmektir. Bunun için alt yapımız hazır. Geçen yıla oranla yerli turist sayısında bir düşüş yaşandı, bununda sebebi otel fiyatlarının artmasıdır. Ama biz bunun da önüne geçerek, gelen her turisti ağırlamak için gerekli alt yapıyı sağlayacağız.” değerlendirmesinde bulundu. Atılım Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Dilaver Tengilimoğlu’nun da sunum yaptığı etkinlik, katılımcıların sorularının yanıtlanmasıyla sona erdi.