view_headline close

Doğu Karadeniz Sağlık Turizmi Derneği Başkanı Mustafa Yılmaz’dan Trabzon reçetesi!!!

Doğu Karadeniz Sağlık Turizmi Derneği Başkanı Mustafa Yılmaz ,Konumuz Trabzon ve Turizm!!!

1-Trabzon’da yapımı düşünülen sahildeki protokol camisine ve iş merkezine kesinlikle karşıyız.

Orada Bugüne kadar yapılmayan,yapılamayan istikametleri Atatürk köşkü,Boztepe ve Forum iş merkezi hattı olan teleferik istasyonu ve otopark alanı yapılmalıdır.

2-Kentsel dönüşüm adı altında yıkım alanları boşaltılmamakta,bu alanların bazı yerlerine belediyenin otoparklar yapması çirkin görünmektedir.Bu alanların biran önce projeye göre yapılıp hayata geçirilmeleri sağlanmalıdır.

3-Avni Aker ve Yavuz Selim alanının olduğu yerlere gökdelen binaların olacağı varsa projeler derhal iptal edilmeli madem birşey buralara yapılacaksa mevcut eski hastanesinde buradaki hali gözönünde bulundurulduğunda buralara şehir Hastanesi yapılması gerekmektedir.

4-Trabzon meydan araç trafiği dolmuşlara kapatılmalıdır.

5- Yaklaşık 1000’e yakın sivil toplum örgütleri arasından 20- 25 STK ile sözüm ona sivil toplum buluşması yapan,diğerlerini ötekileştiren zihniyetler derhal görevlerinden alınmalıdır.

6-Bugüne kadar hiç sesi soluğu çıkmayan özellikle imar,mühendislik alanındaki STK başkanları kendilerine ayar vermelidirler ya Trabzon’u düşünecekler yada şahsı çıkarlarını yani cesaretli olmalarını tavsiye ediyoruz.

7-Turizm konusunda Ayasofya müzesinin durumu masaya yatırılarak cami veya müze konularında gündem belirlenmeli,Yapımı yılan hikayesine dönen Sümela manastırında tüm siyaset topa girerek burası ivedilikle bitirilmelidir.

8-Mevcut Trabzon limanı bulunduğu yerden kaldırılması,çimento fabrikasının yıkımı derhal en kısa zamanda gerçekleştirilmelidir.9-Bugüne kadar sesi soluğu çıkmayan milletvekilliği değil halkın oylamasıyla belirlenecek milletvekilleri seçilmelidir.