view_headline close

SAĞLIK TURİZMİ BİLİNCİ GELİŞİYOR

Doğu Karadeniz Sağlık Turizmi Derneği’nin DOKA destekli ‘Z kuşağında Sağlık Turizmi Bilincinin Geliştirilmesi’ projesi başarıyla yürütüldü.

Girişimcilik, Hasta hakları, Sağlık hukuku ve Proje döngüsü konularında; Doğu Karadeniz Sağlık Turizmi Derneği ve Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen “Z kuşağında Sağlık Turizmi bilincinin geliştirilmesi” projesi Ortahisar Atatürk Sağlık Meslek Lisesi ile ortak yürütüldü. Sağlık Turizmi Derneği Başkanı Mustafa Yılmaz, “Bu anlamda bizlere destek olan ilgili başta okul müdürümüz İdris Demirel ve tüm öğretmen arkadaşlara teşekkür ediyorum.

Günümüz gelişen Türkiye’sinde hasta haklarının bilinmesi çağın gerekliliği, uluslararası normların Türkiye’de de geçerli olduğu anlatılarak Sağlık Meslek Lisesi öğrencilerimize yönelik eğitimler Hasta Hakları, Sağlık hukuku, Turizmde İletişim Metodolojisi ve Kosgeb destekli Uygulamalı Girişimcilik kursları düzenleyerek gençlerin gelecek hayatlarına, bakış açılarına yardımcı olmayı hedefleyerek onları bu ders konularında bilinçlendirmeye ve sertifikalandırmaya çalıştık. Yine, bu projemiz kapsamında okulumuz Ortahisar Atatürk Sağlık Meslek Lisesi öğretmenlerimize Proje Döngüsü Eğitimi vererek Yurt içi ve Yurt dışı sosyal sorumluluk projelerinde projelerin yazılımı ve uygulanması hakkında bilgi sahibi olmalarını sağlayarak projemizi geliştirdik” dedi.

GURUR VERİYOR

Mustafa Yılmaz, “Bugüne kadar yaptığımız onlarca İstihdama, Turizme, Sağlığa yönelik projelerimizle yetiştirdiğimiz gençleri şimdi değişik sektörlerde iş başında görmek bizlere gurur vermektedir. Bu projemizde de Sağlık Meslek Lisesi öğrencilerimize ve öğretmenlerimize güzel eğitici derslerle bilgiler vererek bir kez daha güzel sonuçlar alacağımız bilmek bizleri onurlandırmaktadır” diye konuştu.

EĞİTİM VERDİLER
Eğitim programı kapsamında Sağlık Hukuku ve Hasta Hakları konusunda KTÜ Hukuk Fakültesi eski öğretim görevlisi hukukçu Doğukan Bora Savaş gerçlere bilgiler aktardı. Girişimcilik ve Sağlık Turizminde iletişim konularını İntizam Seyda Durgun anlattı. Proje Döngüsü konusunu Özge Adıgüzel ele aldı.

HEDEFİMİZ KATKI

Doğu Karadeniz Sağlık Turizmi Derneği olarak anaçlarının 2023, 2053 olduğunu işaret eden Mustafa Yılmaz, “Son zamanlarda hızla gelişen milli teknoloji ve sanayi teknolojisinde Türkiye Cumhuriyetinin milli gelirine katkı sağlayacak her türlü girişimci ve yenilikçi girişimlere destek olmak en önemli görevlerimiz arasındadır” ifadelerini kullandı.