view_headline close

Yılmaz;Uzungöl’de Pansuman Tedbir Değil “Kentsel Dönüşüm Şart”

Doğu Karadeniz Sağlık Turizmi Derneği Başkanı Mustafa Yılmaz ;Uzungöl Ufak dokunuşlarla bazı düzeltmelerle 12 milyonluk tamirat tadilatla Düzelecek yer değildir . Uzungöl’ün reçetesini sayın Cumhurbaşkanımız açıklamış “Kentsel Dönüşüm”. Zaman Uzungöl için birliktelik zamanı,zaman ufak dokunuşların değil kentsel dönüşüme alınması gereken Uzungöl zamanı!!!

 

Yılmaz ; Yıl 2017 Sayın Cumhurbaşkanımız Ayder ve Uzungöl ile ilgili kentsel dönüşüme alınmalı talimatları verdi.Ayder kentsel dönüşüme alındı.Buradan Rize siyasilerini tebrik ediyorum. fakat Uzungöl yıl 2020 Çevre Şehircilik Bakanı ufak dokunuşlarla bazı düzeltmeler yapacağız diyor. Buranın en güzel köklü çözümü kentsel dönüşüme alınmasıdır.‬

Uzungöl’ün bu duruma düşmesine seyirci kalan,çarpık yapılaşmaya göz yuman başta eski Uzungöl Belde Belediye başkanı ve eski Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr.Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu’nu esefle kınıyorum.

Bu şehir bunların yaptıkları bu vahim tabloyu asla unutmayacaktır . Bu konuda Trabzon ilinin siyasileri Uzungöl için fikir birliğine varmalı ve bu aktarılacak küçük ödenek için değil kentsel dönüşüm konusunda fikir birliğine varmaları,talep etmeleri gerekmektedir .