view_headline close

HEDEFLERİMİZ

  1. Doğu Karadeniz Bölgesinde Sağlık hizmeti veren kurum ve kuruluşların, işleyişinin, standardizasyonun belirlenmesinde yurt içi ve yurt dışı araştırma, geliştirme ve çalışmalar yapmak.
  2. Düzenli olarak Sağlık turizm uygulamalarının bilimsel yönünü geliştirmek ve buna yönelik olarak panel, sempozyum, konferans, kongre, kurs, eğitim programları vb. toplantılar-aktiviteler düzenlemek ve bu etkinliklere katılımcı olarak katılmak.
  3. Ulusal, Uluslararası mevzuatları ve AB mevzuatını takip ederek gelişmelerden tarafları haberdar etmek ve böylece sektörde dayanışmayı sağlamak.
  4. Sağlık Turizminin geliştirilmesi ve desteklenmesi amacıyla resmi makamlar nezdinde girişimlerde bulunmak ve gerekli destekleri almak, projeler üretmek.
  5. Yeni hizmet vermeye başlayacak Sağlık Turizm işletmelerine yatırım ve ihtiyaçları olan konularda danışmanlık yapmak ve projelerini yönlendirmek.
  6. Sağlık turizm veren kurum ve kuruluşların işleyişinin standardizasyonun belirlenmesinde yurt içi ve yurt dışı araştırma, geliştirme ve çalışmalar yapmak.